Akıllı Cam Teknolojisi

Akıllı Cam Teknolojisi

Akıllı telefonlar, bilgisayarlar, tabletler gibi bütün cihazlar artık bir işletim sistemine sahip. Bu sebepten ötürü bu cihazların artık ortak adı akıllı cihazlar. Akıllı cihazlar teknolojisine her gün bir yenisi daha ekleniyor. Geçtiğimiz aylarda Google markası akıllı gözlük ile bizi tanıştırdı. Bunun ardından biz Türkler bile akıllı cihazların farklı dallarda olabileceğini düşünerek görme engelliler için akıllı gözlük üretti. Bu gözlükle ilgili bilgi sitemizde mevcut.

Akıllı cam teknolojisi ise akıllı kategorisinde henüz yeni olmasına rağmen diğerleri kadar kullanışlı olduğunu düşünebilir. Akıllı camlar sıradan bir camdan oldukça farklı. Öncelikle bu camların henüz bir işletim sistemi yok. Fakat ileride içlerine yerleştirilen pikseller sayesinde bir işlemci yardımıyla bu mümkün olacak. Şuan bu konuyla üretici firma alakadar ve çalışıyorlar. Akıllı cam teknolojisinin şuan olduğunu durumu inceleyelim.

Öncelikle diğer camlardan farklı değil. Neredeyse aynılar. Cam kelimesinden anlaşıldığı gibi şeffaf ve pürüzsüz bir yüzeye sahip yeni akıllı camlar. Fakat farklı olan taradı ise bu camlar karartılabiliyor. Diyelim ki odanıza çok güneş vuruyor sabahları ve bu güneş bütün odayı yakıp kavuruyor. Geçe yatmadan önce bu camın özelliğini ayarlayarak onu bir yansıtıcı olarak kullanmak mümkün. Veya caddede bir eviniz var. Bu evin caddeyi gören bu odasına bu camı takarak dışarıdan içerinin görünmemesini sağlayabilirsiniz ve istediğiniz zaman durumu tam tersine çevirmek sizin elinizde olacağından camı eskisi gibi şeffaf yapabilirsiniz…

Şuanda buz dolabı ve arabalarda kullanılan bir teknoloji. bu dolapların ön kısmına yerleştiriliyor ve içine bakmak için kapağın açılmasına gerek kalmıyor. Arabalarda ise bütün camlar akıllı camlarla değiştiriliyor. İstediğinde camın rengini açık kapatmak mümkün olduğundan gizlilik sağlanabiliyor.

Biraz daha geliştirilip fiyat konusunda ucuz denilecek seviyeye geldiği zaman eski camlardan insanlar vazgeçmeye başlayacaktır…

Firmamız
Şubelerimiz
İletişim

Adres :Rumelihisar Mah. Sırçacı sok No:13 Sarıyer İstanbul / Türkiye

Tel :0 (212) 230 33 30

info@tinaz.com.tr