Smart İnteraktif Masa

Smart İnteraktif Masa

Öğrenmeyi ve eğlenceyi birleştiren SMART Masa küçük öğrencileri cezbeder.SMART Masa ilk çoklu dokunmatik ve çoklu kullanıcılı interaktif öğrenim merkezidir.Birden fazla öğrenci aynı anda masanın yüzeyini dokunarak kullanabilir.SMART Masa’nın arayüzü minik öğrencilerin kullanımı için çok basit tasarlanmıştır. Smart Özelikleri ve videosunu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çoklu dokunmatik yüzey

Birçok öğrenci aynı anda kullanabileceği için SMART Masa, işbirliğini teşvik eder. Çoklu dokunmaya imkan sağlayan SMART’ın patantini aldığı DViT™ (Digital Vision Touch) teknolojisidir. SMART Masanın ekranı da harika görüntü verecek şekilde dizayn edilmiştir.

Öğrenciler için kolaylık

SMART Masa’nın basit ve sesli komutlar içeren arayüzü sayesinde yeni başlayan öğrenciler bile sorunsuz bir şekilde kullanırlar.Küçük çocuklar için, dokunarak nesneler üzerinde oynamak çok doğal bir olaydır.SMART Masa bu doğallığı sunar:öğrenciler nesneleri kaydırabilir, büyütüp küçültebilir veya fırlatabilirler.

Öğretmenler için kolaylık

SMART Masa’yı çalıştırın ve dersinizi verin. Hazır aktiviteleri veya düzenlenmiş hallerini kullanın. SMART Masa Mac ve Windows işletim sistemleriyle çalışır. Güç düğmesi Masa’yı kolayca çalıştırmanızı sağlarken kapamaya izin vermez.Böylece öğrencilerin düğmeye basarak kapatma ihtimali olmaz. SMART Masa ile birlikte gelen USB bileklik bir bellektir ve bilgisayarınızla Masa arasında dosya trasferini sağlar.

SMART Masa Araç kiti

SMART Masa Araç kiti bilgisayarda çalışan ayrıca bir uygulamadır.Bu kit sayesinde SMART Masa uygulamaları indirebilir, onları yeniden düzenleyebilir,SMART Notebook yazılımındaki galeriyi de kullanarak cazip içerikler hazırlayabilirsiniz. SMART Masa üzerinde kullanmadan önce bilgisayarınızda ön izleme yapabilirsiniz.SMART Masa Araç kiti 50′ye kadar uygulamayı destekler.

Düzenlenebilir aktiviteler

SMART Masa değişik uygulamalarla birlikte gelir. Anonim olan bu uygulamalar dersinizin ihtiyacına göre düzenlenebilir. Daha fazla aktiviteler kaynak web sayfasından indirilebilir. Bu aktiviteler SMART Notebook dersleriyle ve SMART Response soru setleriyle uyumludur. Yeni aktiviteler ve uygulamalar düzenli olarak eklenmektedir. SMART Masa uygulamaları aşağıdakileri içerir:

Multiple choice -Öğrenciler cevaplarını merkezdeki bir alana sürükleyerek gösterirler
Hot Spots – Öğrenciler belli bir diyagram üzerindeki kısımlar üzerine doğru etiketleri sürüklerler
Hot Spaces – Öğrenciler parçaları gruplar halinde dizerler
Paint – Öğrenciler renk ve efekt seçerek parmaklarıyla dokunarak boyama yapabilirler
Media – Öğrenciler resim ve videoları sürükleyebilir ve büyüklükleriyle oynayabilirler
Addition – Öğrenciler beraberce matematik problemlerini çözerler
Puzzle – Öğrenciler beraberce tangram tarzı bulmacaları çözerler
Addition Plus – Öğrenciler görsel nesneler kullanarak matematik problemlerini çözerler

Üçüncü parti uygulamalar

SMART Masa’nın uygulamalar koleksiyonu giderek artıyor. Vektor Forms tarafından üretilen Image Reveal uygulamasında bloklar üzerinde yazan sorular cevaplandığında arkada gizlenen cevap ortaya çıkmaktadır. Kendi ürettiğiniz uygulamaları siteye ekleyerek başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Öğretmen arayüzü

Öğretmen arayüzünde ses düzeyini ayarlayabilirsiniz,bir aktivite için gereken öğrenci sayısını değiştirebilirsiniz,SMART Masa Araç kitini indirebilirsiniz veya kendi aktivite kütüphanenize ulaşabilirsiniz.

İşbirliğini teşvik eder

SMART masa’nın uygulamaları ve aktiviteleri münazara yoluyla işbirliğini, beraber problem çözümünü ve konsensüs sağlanmasını teşvik eder.Öğrenciler doğru cevaplar verdiklerinde sesli olarak ve görsel simgelerle tebrik edilirler.

Esnek öğrenimi sağlar

SMART Masa ilköğretim sınıfları için ideal bir öğrenim merkezidir. Küçük grup eğitimi veya tüm sınıf eğitimi arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Diğer SMART ürünlerini tamamlar

SMART Masa, SMART Board interaktif tahta ve SMART Döküman Kamerası için tamamlayıcıdır.Ayrıca WiFi özelliği sayesinde SMART Sync sınıf yönetim yazılımıyla da beraber çalışır (sadece Windows işletim sisteminde).Bu tamamlayıcı veya uyum özelliği size farklı ürünlerle verimli çalışma esnekliği sağlar. Aşağıda bazı örnekleri bulabilirsiniz:

Bilgisayarınıza indirdiğiniz içeriği SMART Masa üzerinde kullanabilirsiniz
SMART Sync kullanarak SMART Masa içinde bulunan Paint ve Media uygulamalarının ekran görüntülerinin çıktısını alabilirsiniz
SMART Sync yardımıyla aktivite ekranlarını küçük resimler halinde bilgisayarınızın masaüstünde görebilirsiniz
SMART Sync kullanarak herhangi bir aktivite ekranını bir interkatif tahta üzerine yansıtabilirsiniz
Uygulamaları ve aktiviteleri bilgisayardan Masaya bir USB kablosuyla veya SMART Sync yardımıyla atabilirsiniz

Otomatik güncellemeler

SMART Masa Araç kiti içindeki SMART Ürün Güncelleme sayesinde otomatik olarak güncellemeleri denetleyebilirsiniz.Donanımınızı yenilemenize gerek yoktur; yeni güncellemeleri destekleyecektir.

Dayanıklı

SMART Masa sağlamdır ve bakımı kolaydır. 200 lb. (90.7 kg) a kadar ağırlığa dayanır. Yüzey, çizilmelere ve suya karşı dayanıklıdır.Herhangi bir alkolsüz camsil ile temizlenebilir. Projektör ve bilgisayar kilitli kabin içinde muhafaza edilmiştir.

Mobil

SMART Masa tekerlekli olduğu için bir yerden başka bir yere taşınması kolaydır. Taşımadan önce güç kablosu çıkartılır.

Ses

SMART Masa’nın sesini öğretmen arayüzünden ayarlayabilirsiniz.

Firmamız
Şubelerimiz
İletişim

Adres :Rumelihisar Mah. Sırçacı sok No:13 Sarıyer İstanbul / Türkiye

Tel :0 (212) 230 33 30

info@tinaz.com.tr